Ana Sayfa İklim Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı: Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı: Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, yurt genelinde etkisini gösteren aşırı sıcaklıklara 3 günlük kuvvetli yağışlarla ara verileceği duyuruldu. Tahminlere göre, Marmara ve Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda beklenen sağanak yağışlar 3 gün boyunca aralıklı olarak etkili olacağı belirtildi.

Marmara ve Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, tahminlere göre 3 gün boyunca aralıklarla devam edecek. MGM tarafından yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıklarında da düşüş yaşanacağı kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, İstanbul’da 35 dereceye yaklaşan sıcaklıklar 28 dereceye kadar inecek. Düzce, Zonguldak, Bartın ve Rize çevreleri ile Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimlerinde yarın yerel olarak kuvvetli yağış tahmin ediliyor.

Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi Osmaniye çevreleri, Adana’nın kuzey ve doğu kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Orta ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel düzeyde sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Marmara Bölgesi’nde, parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz