Ana Sayfa Sağlık Muhittin Böcek, 64 gün sonra normal odaya alındı

Muhittin Böcek, 64 gün sonra normal odaya alındı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten sevindiren haber geldi. 7 Eylül’den bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 64 gün sonra normal odaya çıkarıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten sevindiren haber geldi. 7 Eylülden bu yana yoğun bakım ünitesinde Koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 64 gün sonra normal odaya çıkarıldı.

Başkan Böcek, 7 Eylül’den beri tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinden saat 11.00’da normal odaya alındı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımda tedavi gören Böcek’in tedavisine 64 gün sonra normal odada devam edilecek.

7 Eylül’de yoğun bakıma alındı

Antalya Büyükşehir Başkanı Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla COVID-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu. Böcek, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmişti. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e, daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz