Ana Sayfa Bilim NASA Koronavirüs nedeniyle çalışanlarını eve gönderdi

NASA Koronavirüs nedeniyle çalışanlarını eve gönderdi

NASA‘nın yöneticisi Jim Bridenstine yaptığı açıklamada, ABD’de devam eden Koronavirüs salgını nedeniyle 17 bin kişilik tüm personelin eve gönderildiğini açıkladı.

NASA, Covid-19 salgını sebebiyle sebebiyle tüm çalışanlarını evden çalışmaya yönlendirdi. NASA‘nın yöneticisi Jim Bridenstine yaptığı açıklamada, ABD’de devam eden Koronavirüs salgını nedeniyle tüm personelin eve gönderildiğini duyurdu. Bridenstine, çalışanların bir sonraki duyuruya kadar zorunlu emir altında olduklarını söyledi. Böylece NASA’nın faaliyetlerini sürdürmesi için gerekli olan kişi sayısı haricinde hiçkimsenin ofislere gelmesine izin verilmeyecek.

NASA tarihinde bir ilk yaşandı

ABD basınına açıklamalarda bulunan NASA Sözcüsü, 17 bin kişilik işgücünü evlerine gönderdiklerini söyleyerek bu durumun uzay ajansının tarihinde bir ilk olduğunun altını çizdi.

NASA’nın kamu işleri ofisi tarafından e-postayla gönderilen açıklamada Bridenstine, “Tüm personeller, bir sonraki duyuruya kadar zorunlu tele-çalışmaya geçecekler. Görev için gerekirse personele yerinde erişim hakkı verilmeye devam edilecek” ifadelerini kullandı.

2 NASA görevlisinde Covid-19 saptandı

NASA’daki şu ana dek 2 onaylı Koronavirüs vakası açıklandı. Bu vakalar Mountain View, California’daki Ames Araştırma Merkezi ve Alabama Huntsville’deki Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz