Ana Sayfa Eğitim Öğrencilere “evinize dönün” çağrısı

Öğrencilere “evinize dönün” çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Koronavirüs salgını nedeniyle, yurtta kalan öğrencilerine “evinize dönün” çağrısı yaptı. Okuldaki kütüphane, yemekhane ve yurt hizmetlerinin de ilerleyen günlerde durdurulabileceği söylendi.

Üniversitelerde Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler artıyor. Okulların tatil edilerek uzaktan eğitime geçilmesinin ardından Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine “evinize dönün” çağrısı yaptı. Öğrenci Dekanlığı tarafından mail yoluyla bildirilen yazıda memleketine giden öğrencilerin de yurda dönüşlerini ikinci bir duyuruya kadar ertelemesi istendi. Kararın “sokağa çıkma yasağı” uygulanma ihtimali nedeniyle alındığı belirtilerek üniversite bünyesindeki kütüphane ve yemekhane hizmetlerinin de ilerleyen günlerde durdurulabileceği söylendi.

Önlemler artıyor

Üniversite, bünyesindeki yurtlarda kalan öğrencilerden daha önce de zorunlu tatil süresince evlerine gitmelerini istemişti. Eğitim öğretime ara verilerek uzaktan eğitime geçilmesinin ardından üniversitelerin bu dönem açılmayabileceği de konuşulmaya başladı. Yaşanan süreçle ilgili gelişmeleri takip ederek önlemlerini artırdığını belirten Üniversite duyuruda şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki günlerde olası bir sokağa çıkma yasağı veya daha yoğun bir izolasyon süreci ihtimaline karşılık halen yurtlarda kalmaya devam eden öğrencilerimizin de yurtlardan ayrılmalarını veya evlerine gitmiş öğrencilerimizin dönüşlerini bizden gelecek yeni bir duyuruya kadar ertelemelerini kuvvetle tavsiye ederiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz