Ana Sayfa Gazetecilik Olay TV, 160 kişiyle yola çıkıyor: İsimler ve görevler şekillendi, 30 Kasım...

Olay TV, 160 kişiyle yola çıkıyor: İsimler ve görevler şekillendi, 30 Kasım bekleniyor

Olay TV, 30 Kasım'da yayına başlıyor. Kadrosuna oldukça deneyimli gazetecileri katan kanalda görev dağılımları da büyük ölçüde şekillendi. Yaklaşık 160 kişiyle yayına başlayacak Olay TV'nin televizyon haberciliğinde iddialı olduğu konuşuluyor.

Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu ve Genel Yayın Yönetmenliği’ni Süleyman Sarılar’ın yürüteceği Olay TV, 30 Kasım’da yayına başlıyor.

Haber Müdürlüğü görevini, 22 yıl boyunca Kanal D’de çeşitli alanlarda ve görevlerde çalışan Ali Ekber Aydın üstlenirken Haber Müdür Yardımcısı ise Show Tv’nin deneyimli savaş muhabiri Cem Tekel oldu.

Olay TV’nin ana haber bültenini ise Nevşin Mengü hazırlayacak.

Hafta içi her gün her gün 07.00-09.00 arası “Günaydın” programıyla Gökhan Kayış, seyirci karşısına çıkacak. Kanalın gündüz kuşağı haberlerinde Duygu Demirdağ ve CNN Türk’ten ayrılan Buket Güler’in yanı sıra diğer isimler de yer alacak. Şafak Ongan’ın programlar sorumlusu olduğu Olay TV’de Melis Danişment de kültür-sanat programlarıyla izleyiciyle buluşacak. İstanbul Büroda Seçil Özer Yakınbaş Cumhurbaşkanlığı, İpek Yezdani diplomasi, Nazlı Bolak da ekonomi haberlerine yön verecek.

Buket Güler, Cansu Şimsek Nur Köşker, Evren Aydın, Erhan Yılmaz, Duygu Demirdağ da kanalın İstanbul bürosunda haber peşinde olacak diğer isimler.

Ankara Büro dokuz gazeteciyle yayına hazırlanıyor

Olay TV’nin Ankara Temsilciliğini, Özlem Akarsu Çelik üstlendi. Kısa süre önce CNN Türk Ankara Haber Editörlüğü görevinden ayrılan deneyimli gazeteci Kenan Şener, Haber Müdürü olarak görev yapacak. Halk TV’de Haber Müdürü olarak çalışan Serdar Akyön ve CNN Türk’ün deneyimli siyaset muhabirlerinden Ünal Kaya da Ankara Büro’nun editörleri oldu. Cumhuriyet Gazetesi’nden ayrılan son yılların en başarılı yargı muhabirlerinden Alican Uludağ da kanalın kadrosuna kattığı isimler arasında. Özlem Demirci de Ankara’da Meclis muhabiri olarak görev yapacak. Ankara Büro’da çalışacak diğer üç gazeteci ise Arzu Türkuçar, Mevsim Altay ve Batu Boztürk.

Yaklaşık 160 kişiyle yola çıkıyor, internete ağırlık verilecek

Olay TV’nin haber, program, teknik ekip, yayıp ve internet alanlarında yaklaşık 160 kişi görev yapacak. Kanal, internete de ağırlık verecek. Olay TV yöneticilerinin ayrıca tüm haberlerin internet, sosyal medya ve cep telefonu uygulamalarından takip edilebilmesi için gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlanmak üzere olduğu, öte yandan okuyuculara ve izleyicilere ulaşmak için yeni projeler geliştirdikleri de öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz