Ana Sayfa Gazetecilik Olay TV kadrosu şekilleniyor: İstanbul büyüyor, Ankara iddialı isimlerle başladı

Olay TV kadrosu şekilleniyor: İstanbul büyüyor, Ankara iddialı isimlerle başladı

Merkezini Bursa'dan İstanbul'a taşıyarak yeni yayın hayatına hazırlanan Olay TV'nin kadrosu hızla belirginleşiyor.

Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu ve Genel Yayın Yönetmenliği’ni Süleyman Sarılar’ın üstlendiği Olay TV 1 Ekim’de başlayacağını duyurduğu yayın hayatına hazırlanıyor.

İstanbul kadrosu da büyüyor

Ana binası Kağıthane’de olan kanalın İstanbul’da Nevşin Mengü ve Duygu Demirdağ ile anlaşma imzaladığı biliniyor.

Haber müdürü kadrosuna Ali Ekber Aydın’ın, haber müdürü yardımcılığına ise Cem Tekel’in getirildiği kanalın editörlük için ATV’den Mesut Çiftçi ile anlaştığı konuşuluyor.

Kanalın internet müdürü olarak seçtiği isim Abdullah Demir olurken, kameraman şefi Bülent Akdeniz oldu.

Ankara ekibi güçlü başladı

Kanalın Ankara ekibini güçlü tutmak istediği ve bu nedenle Ankara’daki önemli gazetecileri kadroya katacağı konuşuluyordu.

Kanalın Ankara Haber Müdürü Kenan Şener oldu.

Temsilcilik görevini Ankara’nın deneyimli gazetecilerinden Özlem Akarsu Çelik’in yürüteceği Olay TV’nin Ankara Haber Müdürü de CNN Türk Ankara Haber Editörü Kenan Şener oldu. Şener, yaklaşık 15 yıllık gazetecilik yaşamının son on yılında CNN Türk Ankara Haber Merkezinde çalıştı. Savaş, çatışma ve felaket bölgelerinden yaptığı yurt dışı ve yurt içi yayınlarla tanınan ve meslek örgütlerince verilen ödülleri bulunan Şener, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CNN Türk’teki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Alican Uludağ da Olay TV ekibine katıldı.

Olay TV’nin Ankara’daki önemli bir başka transferi de Cumhuriyet Muhabiri Alican Uludağ oldu. Yüksek yargı, yargı ve adliye alanlarında oldukça önemli haberlere imza atan Uludağ’ın da çok sayıda ödülü bulunuyor.

 

Temsilci Özlem Akarsu Çelik, her iki isme de “Hoşgeldin” paylaşımı yaparak deneyimli gazetecilerin Olay TV ile anlaştığını duyurmuş oldu.

Çağlar: “Hisselerin yüzde 100’ü benim”

Geçtiğimiz günlerde kanala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın bir ismin ortak olduğu iddialarını reddeden Cavit Çağlar, “Satan yok… Hisselerin yüzde 100’ü benim” açıklamasında bulunmuştu. Kanalın danışmanlığını yapacak olan İmamoğlu’nun danışmanı Çolakoğlu ise, “Bu girişimin Sayın İmamoğlu ile hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır” diye konuşmuştu.

Kağıthane’deki binadan paylaşımlarda bulunan Sarılar ise, paylaşımının altına “Türkiye’nin en modern teknik altyapısı hazır. Tarafsız, gerçek habercileri bekliyoruz” notunu düşmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz