Ana Sayfa Sağlık Psikolojik ve nörolojik birçok sorun refleksoloji tedavisi ile ortadan kalkıyor

Psikolojik ve nörolojik birçok sorun refleksoloji tedavisi ile ortadan kalkıyor

Vücuttaki organların, el ve ayaklarda sonlanan sinir uçlarına baskı uygulanarak, çeşitli rahatsızlıklara yönelik destek tedavi sağlanan tamamlayıcı tıp metodu olan refleksoloji hakkında konuştuğumuz Uzman Klinik Refleksolog Melike Yardımcı, beyinde konuşmayla ilgili bölümde, hücrelerin zarar görmemesi halinde terapinin başarıyla sonuçlanacağını söylüyor.

Refleksoloji vücuttaki organların, el ve ayaklarda sonlanan sinir uçlarına baskı uygulanarak, çeşitli rahatsızlıklara yönelik destek tedavi sağlanan tamamlayıcı tıp metodu olarak biliniyor. Bu tedavi yöntemi ile belirli baskı noktalarına çeşitli masajlar yaparak organlardaki bozukluklar iyileştirilmeye çalışılıyor. Bu tedavi yöntemi ile ilgili konuştuğumuz Uzman Klinik Refleksolog Melike Yardımcı, hücrelerin zarar görmemesi halinde uygulanan tedavinin başarıyla sonuçlanacağını söylüyor ve “Kişilerin varsa önyargılardan kurtulmalarını ve herkesin en az bir defa denemesini tavsiye ederim” diyor.

“Hastalandığımızda hiç ilaç içmezdik”

“Küçük yaştan itibaren alternatif şifa yöntemlerine karşı çok ilgiliyim. İlkokulda yapılan bir veya iki aşı dışında aşı yapılmamış bize. O zamanlar çok hastalanmazdık. Annem, biz hastalandığımızda karanfilli çay, zencefilli, karabiberli ıhlamur ya da ballı limon karışımları verirdi. Hasta olsak bile ilaç içtiğimizi hatırlamıyorum. Bitkilere, özellikle de tıbbi bitkilere olan merakım alternatif tıbbın diğer kollarına da merakımı beraberinde getirdi. 4 yıl önce refleksoloji ilmini araştırdım ve çok inandım. Bir yıl süreyle eğitim alarak da bu işe başladım. Refleksoloji, vücutta bulunan tüm organların karşılığı olan refleks noktalarının ayak ve ellerde bulunması prensibine dayanır. Enerjilerin olduğu bölgelere çeşitli tekniklerle yapılan masaj, vücudun iyileştirme mekanizmasını harekete geçirir”

“Boy uzamasında da etkili”

“Refleksoloji, vücudun kendi kendini tamir mekanizmasını harekete geçirdiği için birçok hastalıkta da etkilidir. Bunlardan bazıları uyku ve psikolojik sorunlar, bel ve boyun rahatsızlıkları, fibromiyalji ve migren gibi ağrılarda kekemelik, otizm cerebral palsy gibi rahatsızlıklarda da etkileri kanıtlanmış bir terapi metodudur. Ayrıca konuşma bozukluğu (afazi) nörolojik veya psikolojik sebeplere bağlı olur. Bazen de fiziki bir durumdan kaynaklı olabilir. Dil, küçük dil, ağız ve diş problemlerinden de meydana gelebilir. Refleksolojiyle psikolojik ve nörolojik sorunlar yüzde 40 başarıyla sonuçlanır. Beyinde konuşmayla ilgili bölümde hücreler zarar görmemişse terapi başarıya ulaşır. Psikolojik kaynaklı konuşma bozukluğunda başarı verileri daha yüksektir. Belli yaş aralıklarında boy uzamasında da etkilidir. Vücudun endokrin sistemini harekete geçirdiği için boy uzamasıyla ilgili gereken hormonlar salgılanır. Ancak ileri yaşlarda etkili değildir.”

“Denedikten sonra, refleksolojiden bir daha vazgeçemeyecekler”

“6 yaşında otistik bir çocuğun 1’inci ayında göz kontağı kurduğunu ve kabızlık probleminin çözüldüğünü gördük. Ayrıca topuklarının üzerine basar hale de geldi. Başka bir cerebral palsy hastası çocuğun salyasının kesilmesi ve yutkunma refleksinin gelişmesine de şahit olduk. Bu mutluluk inanın her şeye değer. Birçok danışanımızın bel, boyun ve psikolojik sorunlarında ciddi anlamda iyileşmeler kaydedildi. Refleksoloji öncesi stresli gergin ve sinirli insanlarda seans sonrası rahatlama, özgüven ve mutluluk hali görülüyor. Bu terapi metoduyla tanışanlar ondan bir daha asla vazgeçemez. Ancak hamileliğin ilk üç ayında, kalp pili olanlarda ve ileri evre kanser hastalarında refleksoloji uygulanmıyor. Kişilerin varsa önyargılardan kurtulmalarını ve herkesin en az bir defa denemesini tavsiye ederim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz