Ana Sayfa Gazetecilik RTÜK Başkanı Şahin: “Yangınları göstermeyin yoksa size en ağır cezayı veririm”

RTÜK Başkanı Şahin: “Yangınları göstermeyin yoksa size en ağır cezayı veririm”

CHP’li RTÜk üyesi İlhan Taşçı RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in 'özel hat' üzerinden televizyon yöneticilerine “yangınları göstermeyin yoksa size en ağır cezayı veririm” mesajıyla tehdit ettiğini söyledi.

Türkiye, 28 Temmuz 2021 tarihinde Antalyanın Manavgat ilçesinde başlayan ve daha sonrasında büyüyerek diğer illere de yayılan yangınlarla mücadele ediyor. Yangın mücadelenin 7’nci gününde hala kontrol altına alınamıyor. Vatandaşlar, sosyal medya üzerinden devlet yetkililerini ve bölgede yaşanan yangınların kontrol altına alındığını beyan eden televizyon kanallarını eleştiriyor.

RTÜk Üyesi CHP’li Taşçı, sosyal medya hesabı üzerinden, bir haftadır vatandaşların kendi çabalarıyla verdikleri mücadelenin televizyon kanallarından gösterilmemesinin sebebinin RTÜK tarafından engellenmiş olduğunu dile getirdi.

“RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin “özel hat” üzerinden televizyon yöneticilerini tehdit etti”

Taşcı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye yangın yerine dönmüş, ciğerlerimiz yanarken RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin “özel hat” üzerinden televizyon yöneticilerini tehdit etti!!! Şahin gönderdiği mesajda televizyon yöneticilerine “yangınları göstermeyin yoksa size en ağır cezayı veririm” diye tehdit savuruyor”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz