Ana Sayfa Sağlık Şifalı doğal taşlar her derde deva

Şifalı doğal taşlar her derde deva

Doğal taşlar, göz alıcı güzelliğe sahip olmanın yanında, verdiği şifa sayesinde de günümüzde artık çok daha fazla kişinin ilgisini çekiyor. Peki, doğal taşların özellikleri ve faydaları neler? Bu taşlar neye iyi geliyor? Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal ile faydaları ile bilinen 10 doğal taş hakkında konuştuk.

Doğal taşlar, göz alıcı güzelliğe sahip olmanın yanında, verdiği şifa sayesinde de günümüzde artık çok daha fazla kişinin ilgisini çekiyor. Peki, doğal taşların özellikleri ve faydaları neler? Faydaları ile bilinen 10 doğal taş hakkında konuştuğumuz Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, taşları kullanırken bir aksesuardan öte taşıdıkları minerallerin göz önünde tutulması gerektiğini söyleyerek, “Öncelikle doktorumuza giderek hastalığımızı öğrenmeliyiz. Ardından doğal taşların taşıdığı mineralleri bilerek zihin, ruh ve bedenimize faydalı olan taşları kullanmalıyız. Yani, taşları asla bilinçsiz kullanmamalıyız” uyarısında bulundu.

Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal’ın şifalı taşlarla ilgili verdiği bilgileri derledik:

Ametist

Ametist taşı, negatif enerjiyi alarak pozitif enerji verir. Migren problemlerinde kullanılır. Strese iyi gelir. Aynı zamanda taç çakramızın taşıdır. Bu taş, lityum minerali taşımaktadır. Ayrıca, bir dizi ametist cinsellikte problem yaratacaktır. Geçmişte rahip ve rahibelerin evliliği yasak olduğu için içtikleri su kaplarının dahi ametist taşından olduğu tarih kitaplarında yazmaktadır.

Yeşim taşı

Yeşim taşı, geçmişten günümüze ağrıları alan taş diye bilinmektedir. Özellikle, Doğu ülkelerinde, Çin’de bereket ve nazarı alan taş diye de kullanılmıştır. Kalp çakrasının taşıdır. Kalben kızgın olanlar, yeşim taşı kullanabilir.

İnci

İnci taşı, sıcak ve ılıman bölgelerin denizlerinde yaşayan istiridyelerde ve midyelerde meydana gelir. İnci bekletilmiş olan su ile gözler yıkanırsa göz tembelliğine de iyi gelir. Kalsiyum minerali taşıdığından dolayı kemik ağrılarına da iyi gelmektedir. Tepe çakrasının taşıdır. Ayrıca, saflığın ve temizliğin de taşıdır. İnanç boyutu zayıf olanlar inciyi kullanabilir.

Lapis lazuli

Medeniyetlerde yaşanmışlıkları resmeylemek için boya olarak kullanılmıştır. Boğaz çakrasının taşıdır. Astım, KOAH gibi rahatsızlıklar yaşayanlar ve kendini ifade edemeyen kişiler, lapis lazuli taşını kullanabilir. Yüksek tansiyonlu kişiler bir dizi olarak kullanmamalılar.

Sitrin

Para ve bereket taşıdır. Eskiden Osmanlıların, günümüzde de Avrupalıların ticaret hayatında kullandıkları taştır. İş yerlerinde kasalarda kullanılabilir. Şeker hastalığına ve dikkat dağınıklığına iyi geldiği bilinmektedir. Sakral çakranın taşıdır. Geçmişi affetmeyen kişiler kullanabilir.

Kehribar

Kehribar, İslam tıp bilim adamı İbn-i Sina’nın kitabında da yer almaktadır. Bu önemli taş, kalp hastalarına iyi gelmektedir. Diş çıkaran bebeklerde ateşlenmeyi engellemekte bebeklerin kolay bir şekilde diş çıkarmalarını da sağlamaktadır. Kan sulandırıcı özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı, kanı pıhtılaşmayan ve ilaç kullanan kişiler, kehribar taşı kullanmamalıdır.

Yakut

Yakut, mücevher alanında kabul edilmiş 4 değerli taştan biridir. Rengi kırmızı olduğu için kök çakranın taşıdır. Sevilmediğini hissedenler, yakut taşlı bir yüzük kullanabilir. Cinsellikte aşırılığa karşı iyi gelmektedir. Kalp çarpıntısı olanlar bir dizi kullanmamalıdır. Cesaret veren bir özelliği vardır. Gücü simgeler. Bundan dolayı Osmanlı padişahları kıyafetlerinde yakut taşını kullanmıştır.

Turkuaz (Firuze taşı)

Kızılderililer ve Türklerin taşı diye bilinmektedir. Kemikleri güçlendirir. Panik atağa iyi gelir. Nazardan koruduğuna inanılan firuze taşı, hanelerdeki kötü enerjiyi de pozitife çevirir. Kan basıncını dengeler. Boğaz çakrasının taşıdır. Aynı zamanda öz güven taşıdır. Bedeninde kramp, kasılma yaşayanlar, bir dizi firuze taşı kullanmamalıdır. Bu önemli taş, kalsiyum minerali taşımaktadır. Kalsiyum minerali kasların kasılmasına sebep olur. Bedeninde kasılma olan kişiler, firuze taşı yanında, magnezyum minerali taşıyan opal ya da jasper taşından oluşan bir bileklik kullanabilir.

Kalsedon

Kuvars taşlarının bir türüdür. Kalsedon taşı, doğada mavi veya beyaz renklerde bulunmaktadır. Öksürüğe iyi gelmektedir. Stresi azaltarak uykusuzluğa da iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca, bağışıklık sistemini güçlendirmekte kemik ağrılarına da iyi gelmektedir. Bunun yanında, kişilerdeki enerjiyi de artırmaktadır.

Topaz

Topaz taşı zekayı geliştirir, zihin açıklığına da iyi gelir. Kas ve sinir sistemini gevşetip katkı sağlar. Göz problemlerine de iyi gelir. Aynı zamanda bedensel ve ruhsal iyileşme de sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz