Ana Sayfa Gazetecilik Sözcü gazetesi yazar ve yöneticilerine verilen hapis cezaları onandı

Sözcü gazetesi yazar ve yöneticilerine verilen hapis cezaları onandı

Sözcü gazetesi yazarları ve yöneticilerine İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nce “FETÖ’ye yardım” iddiasıyla verilen 3 yıl 6 ay ile 2 yıl 1 ay arasında değişen hapis cezaları İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) 27. Ceza Dairesi tarafından onandı. Kararın Yargıtay’a götürüleceği öğrenildi.

Sözcü gazetesi yazar ve yöneticileri hakkında “FETÖ’ye yardım” iddiasıyla İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği hapis cezaları İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafından onandı. Onama kararının Yargıtay’da temyiz edileceği öğrenildi.

Sözcü gazetesi avukatı İsmail Yılmaz, BAM’a istinaf başvurusunda “Dava dosyasında deliller yeteri kadar toplanmamıştır. Sadece bilirkişi olmayan bir bilirkişi raporuna dayanarak cezalar verilmiştir. Dosyada müvekkillerimi suçlayacak hiçbir başka delil yoktur. Tanık ifadeleri de müvekkillerimi suçlayıcı türden değildir… gazetesi yazar ve yöneticilerine FETÖ’ye yardımdan dolayı ceza verilmesi akıl tutulmasından başka bir şey değildir” demişti.

Yerel mahkeme; Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru’ya 3 yıl 6 ay 15’er gün, Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ve sozcu.com.tr Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin’e 3 yıl 4’er ay, sozcu.com.tr Haber Koordinatörü Yücel Arı, Muhabir Gökmen Ulu ve muhasebe görevlisi Yonca Yücekaleli’ye 2 yıl 1’er hapis cezası vermişti. Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay’ın dosyası ayrılırken, sozcu.com.tr’nin eski haber müdürü Mediha Olgun ise beraat etmişti. (ANKA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz