Ana Sayfa Yaşam TCDD Çorlu Tren Katliamı Ailelerini engelledi

TCDD Çorlu Tren Katliamı Ailelerini engelledi

TCDD sosyal medya hesabı yaptığı paylaşıma cevap veren Çorlu Tren Katliamı Aileleri'nin hesabını engelledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma Çorlu Tren Katliamı Aileleri‘nin cevap vermesi üzerine TCDD hesabı, Çorlu Tren Katliamı Aileleri’nin hesabını engelledi.

“Siz çocuklarımızın hayatını çaldınız”

TCDD, sosyal medya hesabı üzerinden kurban bayramı nedeniyle paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda, “başlangıçlar her zaman güzeldir. Eller semaya açılınca başlayan huzur, kavuşmalarla başlayan sevinç ve her birimizi çocukluğumuza götüren o güzel anılar…” ifadeleri yer aldı. Bu ifadelere ise, Çorlu Tren Katliamı Aileleri tarafından yine sosyal medya üzerinden cevap verildi. Verilen cevap şöyle:

Başlangıçlar mı? Çocukluğumuza dönmek mi? Siz çocuklarımızın hayatını çaldınız; anneleri çocuksuz, çocukları annesiz bıraktınız. Ellerinizi semaya açınca gerçekten huzur buluyor musunuz, kanlı ellerinizi… Bayramını çaldığınız bizlere hesap vereceksiniz, yargılanacaksınız.”

Engellemeye cevap: “Genel müdürlerinizin cinayetlerini de engelleyebilecek misiniz?”

Kendilerinin sosyal medyadan engellenmesi üzerine bu durumu tepkiyle karşılayan Çorlu Tren Katliamı Aileleri, “genel müdürlerinizin cinayetlerinini de engelleyebilecek misiniz?” diye sordu. Aileler tarafından yapılan paylaşım ise şöyle:

Aşağıdaki paylaşımımız nedeniyle@TCDDemiryollari bizi engellemiş. Tekrar söylüyoruz; Siz çocuklarımızın hayatını, bayramları çaldınız; anneleri çocuksuz, çocukları annesiz bıraktınız Yüzlerce insanın katlinden sorumlu genel müdürlerinizin cinayetlerini de engelleyebilir misiniz?”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz