Ana Sayfa Bilim TÜKD, Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ’a Onur Ödülü verdi

TÜKD, Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ’a Onur Ödülü verdi

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD), Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nin ilk mezunlarından Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'a, "2020 yılı Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yaşam Boyu Onur Ödülü" verdi.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Hülya Yüksel, genel merkez yönetimi ve yirmi altı şubenin oylarıyla, Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ’a ödül verildiğini duyurdu. Yüksel imzası ile İlmiye Çığ’a hitaben yazılan metinde, “Atatürk’ün hatırasını yaşatan tam bir Cumhuriyet kadını olmanız, Cumhuriyet’in ilk kurumlarından olan Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nin ilk mezunlarından olup Sümerler’i günümüze tanıtan Sümerolog kimliğiniz ile tarihte iz bırakmanız ile ülkemizde ve dünyada Türk kadınını en iyi şekilde temsil ettiğiniz için 2020 yılı Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün size verilmesi uygun görülmüştür” denildi.

Yüksel, “Atatürk’ün kızları olarak, hepimize rol model olmuş bir Atatürk kızına bu ödülü vermekten onur duyuyoruz. Atatürk’e ve Cumhuriyete bağlılığınızı sürdürme sözümüz olarak kabul edebileceğiniz bu ödül ile tüm kadınlara örnek mücadeleniz için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. (ANKA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz