Ana Sayfa Sağlık “Uyuşturucu, terörden daha önemli bir sorun”

“Uyuşturucu, terörden daha önemli bir sorun”

Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim Derneği (UMDER) Genel Başkanı Leyla Yağanoğlu, uyuşturucunun terörden daha önemli bir sorun olduğunu ifade etti. Herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Yağanoğlu, “Türk gençliğini bitirmek için her şeyi yapıyorlar. Bu tamamen bizim üzerimize kurulmuş bir komplodur” dedi.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda toplum olarak herkese çok büyük görevler düştüğünü dile getiren Başkan Yağanoğlu şöyle konuştu:

“Türk gençliğini bitirmek için her şeyi yapıyorlar”

“Taşın altına herkesin elini koyması gerekiyor. Herkes, kendi kapısının önünü süpürmezse mahalle pislenir. Mahalle pis olursa, ilçe pislenir. İlçe pis olursa da bütün şehir kirlenir. Bu artık sosyal bir sorun. ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ durumu çoktan geçti. Tehlike evimizin içinde. İnternette sipariş edilen bir devirde yaşıyoruz. Devlet bu konuda elinden geleni yapıyor. Ancak her şeyi devletten beklememeliyiz. Bu sorun hepimizin sorunu. Uyuşturucu, bana göre terörden daha önde gelen bir sorun. Çünkü karşınızda bir insan, top, tüfek, savaş yok. Bu psikolojik bir savaş. Dünya tarihinde en genç nüfusa sahibiz. Türk gençliğini bitirmek için de her şeyi yapıyorlar. Bu tamamen bizim üzerimize kurulmuş bir komplodur.”

“Aileler, çocuklarına sevgiyle yaklaşsın”

“Gençler, kendilerini anlayan anne ve babalarının olmadığından yakınır hep. Aileler, her zaman çocuklarının yanında olmalı. Onları anlamaya çalışmalı ve ‘Neden?’, ‘Niçin?’ gibi sorular sormamalı, onları yargılamamalı. Bu bağımlılık ömür boyu süren bir beyin hastalığıdır.  Çocuklarına sevgiyle yaklaşsınlar. Çünkü sevgi iyileştiricidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz