Ana Sayfa Ekonomi Yerel gazeteler kapanmamak için birleşti

Yerel gazeteler kapanmamak için birleşti

Bingöl’de 9 yerel gazete artan mali yükü karşılayamadıkları için birleşme kararı aldı. Kentteki 9 yerel gazete birleşerek 3 gazete olarak çıkma kararı aldı. Karar doğrultusunda yerel gazeteler artık Çapakçur Gazetesi, Kent Haber Gazetesi ve Sürmanşet Gazetesi adıyla üç gazete günlük olarak çıkacak.

Bingöl’de 9 yerel gazete artan mali yükü karşılayamadıkları için birleşme kararı aldı. Gazetelerin birleşme kararın temelinde ise artan mali yük ve resmi ilan sayısındaki düşüş gösteriliyor.

Birleşme kararıyla ilgili açıklama yapan Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, resmi ilan sayısındaki düşüş ve maliyetlerdeki artış nedeniyle gazetelerin önemli bir zorlukla karşı karşıya kaldığını söyledi. Arda ülkedeki ekonomik krizin gazetelere de yansıdığını belirterek yerel basının ise daha zor durumda olduğunu ifade etti. Arda gazetelerdeki gider maliyetinin gelirden daha fazla olduğunu kaydetti. Gazetelerin birleşme kararıyla maliyetin düşeceğine değinen Arda yerel basına destek çağrısı yaptı. Yerel halka gazetelere destek için abone olma çağrısı yapan Arda iş insanlarına ise gazetelere reklam verme talebinde bulundu. (BK)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz