Ana Sayfa Ekonomi “Yoksulluğun sorun olmaktan çıktığı” Türkiye’de, metrelerce ucuz karnabahar kuyruğu

“Yoksulluğun sorun olmaktan çıktığı” Türkiye’de, metrelerce ucuz karnabahar kuyruğu

Kayseri’de marketten daha ucuz satılan karnabahar için metrelerce kuyruk oluştu. Ucuz karnabahar kuyruğu akıllara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2021 bütçesi görüşmelerinde konuşan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un “yoksulluk, Türkiye için sorun olmaktan kalktı” sözlerini getirdi.

Kayseri’de marketlerde 5 TL’ye satılan karnabaharın 1,25 TL’ye satılmasıyla birlikte uzun kuyruklar oluştu. Yurttaşlar, kamyon arkasında satılan karnabahardan satın almak için dakikalarca bekledi. Kuyrukta bekleyenler için sık sık sosyal mesafeye uyulması çağrısında bulunuldu.

Ucuza satılan karnabahar kuyruğu akıllara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2021 bütçesi görüşmelerinde konuşan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un “Yoksulluk, Türkiye için sorun olmaktan kalktı” sözlerini getirdi.

Kuyruğun videosunu paylaşan Hakların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu “Rahmetli Ecevit’e laf söyleyenler utanır mı? Hiç sanmıyorum” diyerek tepki gösterdi. Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı İldem Mahallesi’ndeki karnabahar kuyruğu ile ilgili paylaşım yapan Gergerlioğlu şu ifadeleri kullandı:

“Sıralar, sıralar…”Karnabahar sırası, vay anasına.”
“1,25 TL ‘den satılan karnabahar kuyruğu… Rahmetli Ecevit’e laf söyleyenler utanır mı? Hiç sanmıyorum. Bin bir surat olanlarda utanma duygusu olmaz…” (BK)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz