Ana Sayfa Dış haberler Yunanistan’da ek tedbirler: Türkiye’yle ulaşım sınırlaması uzatıldı

Yunanistan’da ek tedbirler: Türkiye’yle ulaşım sınırlaması uzatıldı

Yunanistan'da Koronavirüs vakalarındaki artışla birlikte ek tedbirler getirildi. Kamusal kapalı mekanlarda maske zorunlu olurken, Türkiye'nin de içinde olduğu üç ülkeye getirilen ulaşım sınırlaması uzatıldı.

Koronavirüs vakalarındaki artışla birlikte ek tedbirler getiren Yunanistan’da, kamusal kapalı mekanlarda maske zorunlu olurken Türkiye’nin de içinde olduğu üç ülkeye ulaşım sınırlaması uzatıldı.

Yunanistan, Koronavirüs vakalarının sürekli artması üzerine bir dizi ek tedbir aldı. Alınan tedbirlerle ilgili açıklamalar yapan Sivil Savunma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, komşu ülkeler Türkiye, Arnavutluk ve Makedonya ile hava ve deniz bağlantılarının askıya alınmasının 15 Ağustos’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Bakan Yardımcısı ayrıca kiliseler dahil olmak üzere bütün kamusal kapalı mekanlarda, cumartesi gününden (bugün) itibaren maske takmanın zorunlu olduğunu bildirdi. Açık alanlarda maske takmayı da “şiddetle önerdiklerini” söyledi.

Pazartesi günü, en fazla 100 kişinin katıldığı düğün ve vaftiz etkinliklerine izin verileceğini, dini festivallerle ilgi yasağın 31 Ağustos’a kadar uzatıldığını söyledi.

Yunanistan’da toplam vaka sayısı cuma günü 4 bin 477’ye yükseldi. Rapor edilen üç ölümle birlikte toplam ölüm sayısı 206 oldu. (ANKA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz