Ana Sayfa Eğitim Ziya Selçuk: Okul haftada 1 gün 5 ders olacak

Ziya Selçuk: Okul haftada 1 gün 5 ders olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfların önümüzdeki hafta ders başı yapacağını, uyum programının haftada 1 gün 5 ders olacağını, ders gününe okul yönetimlerinin öğretmenlerle birlikte karar vereceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda derslerin başlaması ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Selçuk, okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfların bu hafta ders başı yapacağını, uyum programının haftada 1 gün 5 ders olacağını, ders gününe okul yönetimlerinin öğretmenlerle birlikte karar vereceğini söyledi.

“Okul yönetimleri, uyum programının 21-25 Eylül 2020 haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar verecek. Uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün; İlkokul 1. sınıflarda ise 30’ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10’ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak. İmkân ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı gruba ayrılması sağlanıp her grubun okula uyum programının birbirinden farklınlerde olmasına özen gösterilecek. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz