Ana Sayfa Kültür-Sanat Bakan Ersoy: Müzik kısıtlamalarının akıbetine Kabine karar verecek

Bakan Ersoy: Müzik kısıtlamalarının akıbetine Kabine karar verecek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Kimse kusura bakmasın' diyerek duyurduğu, müzik kısıtlamalarına ilişkin, “Tekrar veriler ve rakamlar değerlendirilip Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı'nın önerileri doğrultusunda kabine tekrar bir karar alacak" dedi.

CNN Türk’te Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programına konuk olan Bakan Ersoy, eleştirilen saat 24.00’te uygulanan müzik yasağı ile ilgili uygulanan kararların da kademeli normalleştirileceğini dile getirdi.

Bakan Ersoy: “Kabine karar verecek”

Bakan Ersoy müzik kısıtlamalarına ilişkin, “İlk normalleşme başladığında müzik saat 19.00’a kadardı, sonra vaka sayılarındaki düşüşle birlikte ikinci aşamaya geçildi ve saat 21.00 olarak açıklandı. Sonra üçüncü aşamaya geçilerek 24.00 olarak açıklandı, yani her dönem bir önceki döneme göre rahatlatılarak uygulandı. Tekrar veriler ve rakamlar değerlendirilip Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın önerileri doğrultusunda kabine tekrar bir karar alacak” dedi. Bakan, kısıtlamalara örnek olarak İngiltere ve Almanya’da da saat 22.00 ve 24.00 olarak uygulandığını ifade etti.

Tam normalleşme aşı hızına bağlı

Türkiye’nin kademeli normalleşme programına yöneldiğini anlatan Ersoy, eğer vatandaşlar daha hızlı hareket edip aşılanmayı ön plana çıkarırsa Türkiye’nin hızlı bir şekilde tam normalleşmeye geçebileceğinin altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz