Ana Sayfa Gazetecilik İşcan: Medya hakaret ve cinsel saldırı davasında eksik bilgiyle haber yaptı

İşcan: Medya hakaret ve cinsel saldırı davasında eksik bilgiyle haber yaptı

Oyuncu Elit İşcan, medyanın cinsel saldırısı davasındaki bilgileri eksik haberleştirmesine tepki gösterdi. Medyanın sadece Efecan Şenolsun’un savunmasını haberleştirdiğini söyleyen İşcan, medyanın cinsel saldırıyı gören kişilere yönelik bilgi vermemesini de eleştirdi.

2018 yılında sette Efecan Şenolsun’un hakaret ve cinsel saldırısına maruz kaldığını söyleyen Elit İşcan, Şenolsun’un daha sonra haraket ettiğini kabul ettiğini ama cinsel saldırıyı reddettiğini söyledi. Medyanın sadece sanık anlatımını içeren haberler yaptığını ve yaşananları eksik haberleştirdiğini söyleyen İşcan, cinsel saldırıya şahit olan iki kişi olduğunu ve bu kişilerin daha önce savcılığa ifade verdiklerini dile getirdi. İşçan, şahitlerin kendi söylemlerini desteklediğini de belirtti.

Efecan Şenolsun 12 Kasım’da görülen davada “Alkollüydüm, sadece omzuna dokundum. Elit, bağırmaya başladı” demişti. Birçok medya kuruluşu da Şenolsun’un savunması üzerinden haberlerini yapmış ve davadaki iki görgü tanığının ifadelerine ya da cinsel saldırıyı gören tanıkların olduğuna değinmemişti.

İşcan, “Efecan Şenolsun ‘un hakaret ve cinsel saldırı nedeniyle yargılandığı davanın 12.11.2020 tarihli duruşmasına ilişkin yapılan haberlerin, sadece sanık anlatımını içermesine ve yaşananların eksik haberleştirilmesine dair söyleyeceklerim var” diyerek sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. (BK)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz