Ana Sayfa Yargı Osman Kavala’nın tahliye talebi reddedildi

Osman Kavala’nın tahliye talebi reddedildi

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyeleri, iş insanı Osman Kavala ve Can Dündar'ın da aralarında bulunduğu 52 sanığın yargılandığı davada, Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyeleri, iş insanı Osman Kavala ve Can Dündar’ın da aralarında bulunduğu 52 sanığın yargılandığı davada, Kavala’nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Mahkeme heyeti, Kavala’nın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini, verilebilecek cezanın üst sınırı dikkate alındığında tutukluluk süresinin ölçülü olmasını ve yargılamanın geldiği aşamayı göz önünde bulundurarak oy çokluğuyla tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Üye hâkimlerden biri, karara muhalefet şerhi koyarak Kavala’nın bir veya birkaç adli kontrol hükmü uygulanarak tahliye edilmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Bazı sanıklar hakkında zorla getirme kararı çıkaran heyet, sanık Ali Hakan Altınay’ın Açık Toplum Vakfında hangi tarihlerde görev aldığı, imza yetkisinin ne zaman kalktığı ve yönetim kurulu başkanlığı görevinin hangi tarihte sona erdiğine ilişkin Vakıflar Genel Müdürlüğüne müzekkere yazılmasına hükmetti.

Heyet, sanıklar Henri Jak Barkey, Can Dündar ve Ayşe Pınar Alabora’nın da aralarında bulunduğu 8 firari sanık hakkındaki yakalama kararının infazının beklenilmesine karar vererek, duruşmayı 21 Şubat’a erteledi. (AA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz